YARIŞMA HAKKINDA
Bu yarışma, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Müdürlüğü tarafından, trafikle ilgili bilgilerinizi tazelemek ve trafiğin önemini vurgulamak için hazırlanmıştır.

“Trafiği Ne Kadar Biliyoruz?” Bilgi Yarışması’nda trafikte sıkça yapılan hatalar ve ihlaller incelenerek soruya dönüştürülmüştür. Böylece ezbere dayalı, standart soru kalıplarının dışında kişinin, ileride bu tür durumlarla karşılaştığında, hızlı ve doğru karar vermesine yardımcı olmak amaçlanmıştır.

Yarışmamız Kendini Sına ve Yarışma adlı iki bölümden oluşmaktadır. Kendini Sına bölümünde 6 farklı kategori yer almaktadır. Genel başlıklı bölümde ise tüm kategorilerden gelen sorular ile trafik bilginizi sınayabilirsiniz veya sistemimize kayıt yaparak doğrudan yarışmaya başlayabilirsiniz. Süre sınırı olan bu yarışmada başarı derecenize göre puanlama yapılacaktır.

Siz   de trafik eğitimine katkı sağlamak istiyorsanız, soru hazırlayarak bizimle paylaşabilir ve bilgi yarışmamız içerisinde yer almasını sağlayabilirsiniz. Bunun için tkm@ibb.gov.tr'ye mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Katkılarınız için şimdiden teşekkkür ederiz.